راهنمای استفاده اکسس کنترل smart

اکسس کنترل سیمکارتی ماناهور

تنظیمات دستگاه

تنظیمات زمان رله دستگاه

دستگاه دارای دو زمانبندی رله برای تگ یا رمز و رله تماس می باشد که مدیر می تواند تنظیمات را بر روی دکمه های شماره گیر دستگاه اعمال نماید.
تنظیم رله تگ و رمز:

کد:4478+عدد زمان بر حسب نیم ثانیه+ دکمه تیک

مثال برای سه ثانیه

44786

نکته: بیشترین زمان قابل تنظیم چهل و ینج ثانیه می باشد که با عدد 90 وارد می شود

تنظیم رله تماس:

هنگام تماس کاربر با دستگاه رله می تواند مدت زمان بیشتری نصبت به تگ یا رمز فعال بماند و این قابلیت در آسانسورها کاربرد بیشتری دارد و به عنوان سیستم دعوت مهمان مورد استفاده قرار می گیرد.

کد:4479+عدد زمان بر حسب یک ثانیه+ دکمه تیک

مثال برای سه ثانیه

44783

نکته: بیشترین زمان قابل تنظیم نود ثانیه می باشد که با عدد 90 وارد می شود

تنظیمات نمایش رمز بر روی نمایشگر

با فعال کردن این کد رمز های صادر شده پس از هر تماس بر روی نمایشگر دستگاه به نمایش درخواهد آمد.

کد نمایش رمز:

43781+تیک

کد عدم نمایش رمز:

43780+تیک

تنظیمات ارسال پیامکی رمز پویا

با فعال کردن این کد رمز های صادر شده پس از هر تماس توسط دستگاه برای تماس گیرنده از طریق پیامک ارسال می گردد.

کد ارسال رمز:

44321+تیک

کد عدم ارسال رمز:

44320+تیک

وضعیت آنتن دهی دستگاه

مدیر می تواند وضعیت آنتن دهی سیمکارت دستگاه را فقط با وارد کردن یک کد بر روی دستگاه در نمایشگر مشاهده نماید.

کد آنتن دهی:

5050+تیک

ریست سیمکارت دستگاه

دستگاه همانند یک موبایل به سیستم مخابراطی اپراتور سیمکارت متصل می شود و هنگاهی که دکل مخابراطی قطع شود یا از دسترس خارج باشد پس از اتصال مجدد می بایست ریست شود. به همین منظور گزینه ریست سیمکارت با یک کد بر روی دستگاه قرارداده شده تا در صورت لزوم مدیر سیمکارت را ریست نماید.

کد ریست سیمکارت:

5040+تیک

تنظیمات نرم افزار

منوی تنظیمات اپ

منوی تنظیمات

در این بخش از نرم افزار تنظیمات مربوط به سیمکارت دستگاه صورت میگیرد. و در کنار سیمکارت دستگاه یک منوی جنبی وجود دارد که در بر گیرنده گزینه های تنظیم ساعت و گزارشگیری آنلاین و صدور تگ قرار دارد.

شماره سیمکارت داخل دستگاه را در فیلد مربوطه وارد نمایید. در صورتی که دو یا چند دستگاه را مدیریت می کنید دکمه سبز رنگ اضافه کردن دستگاه را بزنید و شماره سیمکارت سایر دستگاه ها را داخل فیلد های ایجاد شده وارد نمایید و منوی عملیات را یکبار ببندید تا شماره ها ذخیره شوند.

منوی دستورات هر دستگاه

در کنار هر شماره دستگاه یک منو قرار دارد که با نشانه سه نقطه مشخص گردیده است. با زدن بر روی نشانه، منو باز می شود و شما به منوی گزارش، ساعت و صدور تگ دسترسی خواهید داشت.

دریافت گزارش پیامکی

با زدن بر روی گزینه گزارش در منوی دستورات، کد مربوطه برای دستگاه ارسال شده و دستگاه پنج گزارش آخز ذخیره در حافظه را برای شما به صورت پیامک ارسال می کند.

دریافت هزار گزارش

در صورت تمایل به دریافت کلیه گزارش های ثبت شده می توانید با مراجعه به دستگاه و کد منوی گزارش را بر روی دستگاه وارد نمایید و گزارش های ثبت شده را در نمایشگر دستگاه مرور نمایید.

کد منوی گزارش: 5070+تیک

رمز منوی گزارش: 111111

کلید های مرور گزارش: عدد2 و عدد0

تنظیم ساعت

با زدن دکمه ساعت بر روی نرم افزار ساعت و تاریخ آن دستگاه تنظیم می شود. توجه داشته باشید دستگاه بعد اعمال تنظیمات یک پیامک حاوی متن “ساعت تنظیم شد” به مدیر ارسال می کند. در صورتی که پیامک دستگاه را دریافت نکردید پس از 10ثانیه مجدد دکمه ساعت را بزنید و یا از اعتبار ریالی سیمکارت دستگاه اطمینان حاصل کنید.

تنظیم دستی تاریخ

شما با وارد کردن کد تنظیم ساعت و در ادامه وارد کردن تاریخ میلادی می توانید تاریخ دستگاه را به صورت دستی تنظیم کنید

کد تنظیم ساعت:

5090+دو رقم آخر سال میلادی+دو رقم ماه میلادی+ دورقم روز میلادی

مثال: 5090210101+تیک

یکم ژانویه 2021

صدور تگ

بر روی نرم افزار گزینه صدور تگ را بزنید. کد صدور تگ برای دستگاه ارسال می شود و منوی صدور تگ بر روی دستگاه باز میشود.

از این مرحله به بعد فقط با دستگاه کار خواهیم داشت و نیازی به نرم افزار نیست.

بعد از باز شدن منو، بر روی نمایشگر گزینه زیر به نمایش در خواهد آمد و از شما شماره واحد را می پرسد. با دکمه های شماره گیر دستگاه شماره واحد را وارد نمایید و دکمه تیک را بزنید

write tag

vahed= 1

بع از زدن تیک از شما شماره طبقه را می پرسد. توجه داشته باشید شماره طبقه صرفا جهت نمایش بر روی نمایشگر بوده و کاربرد دیگری ندارد و ملاک دستگاه فقط شماره درست واحد می باشد.

tabaghe=1

پس از زدن تیک دستگاه شروع به بوق زدن می کند و در این لحظه شما پنج ثانیه زمان دارید تا تگ را مقابل لوگوی ماناهور بر روی دستگاه بگیرید و پس از زدن تگ به دستگاه دو بوق متوالی شنیده می شود و تگ برای آن واحد صادر گردیده است.

توجه داشته باشید بعد از صدور تگ دستگاه از شما می پرسد که قصد ادامه دادن دارید یا خیر. اگر قصد ادامه صدور را برای سایر تگ ها دارید فقط کافی است بلا فاصله دکمه تیک را بزنید و مجدد منو تکرار می شود و شما می توانید سایر تگ های همان واحد و یا شماره واحد های دیگر را وارد کرده و تگ ها را صادر نمایید و در غیر اینصورت می توانید دکمه ضربدر را بزنید و از منو خارج شوید.

نکته تگهای صادر شده بر روی دستگاه می تواند بدون نیاز به تعریف مجدد بر روی سایر دستگاههای همان مجتمع با کد رجیستر یکسان کار کند.

حذ تگ از دستگاه

از آنجا که تاریخ صدور تگ ها ملاک اصلی دستگاه می باشد در صورتی که نیاز به حذف دائمی یک تگ از دستگاه را داشتید می توانید پس از گذشت حداقل یک روز از زمان صدور تگ اول آن واحد یک تگ با شماره واحد صادر نمایید و به دستگاه بزنید و دستگاه تاریخ صدور فعلی را جایگزین تاریخ صدور تگ قبل میکند و دیگر امکان دسترسی به تگ قبلی را نمی دهد.

نکته: تگ های قبل همان واحد مجدد امکان صدور توسط مدیر را خواهند داشت.

این گزینه معمولا جهت تگ های گم شده مورد استفاده قرار میگیرد و تگ های موجود با صدور مجدد می توانند تگ گم شده را حذف کنند.

حذف تگ در ورژن 28.3

منوی صدور تگ را با دستور زیر باز کنید  و تگهای جدید آن واحد و یا در صورت نیاز به حذف تگ گم شده، تگهای باقی مانده آن واحد را مجدد و از طریق کد زیر صادر نمایید

کد زیر را بر روی دستگاه وارد کنید

8904 و دکمه تیک

رمز شش رقمی و دکمه تیک

منوی صدور باز می شود و طبق مراحل صدور، تگها را صادر کنید.

منوی واحد ها

شماره موبایل کاربران دستگاه در این منو تعریف می گردد. و واحد هایی که شماره موبایل آنها در این قسمت تعریف شده می توانند با دستگاه تماس گرفته و دستگاه را با یک تماس بدون پاسخ فعال کنند.

تعریف موبایل کاربر

شماره واحد و طبقه واحد مربوطه را در فیلد واحد و طبقه وارد نمایید.

نکته شماره واحد و طبقه می بایست با شماره واحد و طبقه تگ آن واحد یکسان باشد.

هر واحد می تواند دو شماره موبایل داشته باشد و شماره موبایل ها را در قسمت تلفن همراه وارد نمایید و دکمه ذخیره را بزنید.

نکته: پس از زدن دکمه ذخیره نرم افزار از شما می پرسد که فیلد ها را پاک کند یا خیر و شما گزینه خیر را بزنید.

نکته: پس از ارسال کد به ستگاه ودر صورتی که عملیات ثبت موفق باشد دستگاه یک پیامک حاوی متن “شماره ذخیر شد” به موبایل مدیر ارسال می کند. در صورت عدم دریافت پیامک تایید بعد از ده ثانیه مجدد دکمه ذخیره را بزنید و پس از دریافت پیامک دستگاه می توانید شماره واحد دیگری را ثبت نمایید.

منوی عملیات

کلیه عملیات مربوط به قطع یک واحد و فعال کردن مجدد آن و همینطور دریافت اطلاعات ثبت شده آن واحد در دستگاه و امکان تماس با آن واحد در این بخش قرار دارد.

مدیریت واحد ها

ابتدا شماره واحد را وارد نمایید.

پس از وارد کردن شماره واحد در فیلد مربوطه میتوانید یکی از چهار گزینه فعال، بلاک، اطلاعات واحد و یا تماس را بزنید.

بلاک: 

با زدن دکمه بلاک کد مربوطه برای دستگاه ارسال می شود و دستگاه پس از اعمال دستور کلیه دسترسی واحد را از جمله تمامی تگ ها به همراه شماره موبایل آن واحد را مسدود می کند و یک پیامک حاوی متن ” واحد ؟ بلاک شد”

فعال:

با زدن دکمه فعال دستگاه کلیه دسترسی واحد مسدود شده را مجدد آزاد میکند و پیامک “واحد ؟ فعال شد” را برای مدیر ارسال می کند.

اطلاعات واحد

با زدن دکمه اطلاعات واحد، دستگاه اطلاعات موبایل ذخیر شده از واحد را برای مدیر ارسال می کند.

تماس

با زدن دکمه تماس نرم افزار شماره ذخیره شده آن واحد را که در بالای فیلد شماره واحد نمایش داده را شماره گیری می کند و مدیر می تواند با آن واحد تماس بگیرد.

فهرست